Eesti Kirjandusmuuseumis toimub 12. veebruaril ERÜ Noorteklubi talveseminar "Sotsiaalmeedia turundus mäluasutustes". Seekord vestleme raamatukoguhoidjate ja muuseumitöötajatega, kes puutuvad oma töös rohkemal või vähemal määral kokku sotsiaalmeedia kanalite haldamisega.

Seminarile ootame kõiki sotsiaalmeedia turunduse valdkonnast huvitatud infospetsialiste, kes on valmis aktiivselt sõna sekka ütlema. Pakume võimalust kohtuda ja tutvuda oma valdkonna kolleegidega väljaspool akadeemilist õhkkonda. Vestlused annavad parema arusaama raamatukogu igapäevatööst, aitavad sõlmida uusi tutvusi ja võimaluse valdkonnas olulistel teemadel kaasa rääkida.

Aruteluringis jagavad oma kogemusi ja ideid Klaari Tamm Tartu Linnaraamatukogust, Siret Remmelg Tallinna Tehnikakõrgkooli Raamatukogust, Jaana Tõnisson TLÜ Akadeemilisest Raamatukogust ja Kärt Rebane Tartu Linnamuuseumist.

Seminari ajakava
11.00-12.15 Esimene osa: üldiselt turundusest – kus ja mida jagada?

12.15-12.30 Paus

12.30-13.00 Esimene osa jätkub: milliseid sotsiaalmeedia kanaleid kasutada?

13.00-14.00 Lõuna omal kulul (iga osaleja hoolitseb ise)

14.00-16.15 Teine osa: sotsiaalmeedia kanalite haldamisest – ajakava, ideed, väljundid


Täpsem informatsioon ja seminarile registreerimine ERÜ Noorteklubi veebilehel http://noorteklubi.weebly.com/uudised.html 

Parimate soovidega

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu nimel
ERÜ Noorteklubi

 

Näitus Ivar Ivaski elust ja tegevusest

  1. detsembril 2017 avati Eesti Kirjandusmuuseumi saalis näitus „Maailmamees kirjanduses. Ivar Ivask – 90“, mis jääb avatuks kuni 28. veebruarini 2018.

Seoses Eesti Kultuuriloolise Arhiivi korraldatud Ivar Ivaskile pühendatud sümpoosioniga „Ivar Ivask, maailmamees kirjanduses“ (18. detsembril 2017) avati ka kirjandusteadlasele ja luuletajale pühendatud arhiivinäitus.

Näitusel on eksponeeritud Ivar Ivaski luuleraamatud eesti, saksa, läti, leedu, itaalia ja inglise keeles, nagu ka tema koostatud kogumikud ja monograafiad olulistest autoritest, samuti tema peatoimetatud ajakirja Books Abroad, hilisema World Literature Today mõned köited. Külastaja saab näha ka Ivar Ivaski asutatud kirjandusauhinna Neustadti preemia hõbedast kotkasulge ja ülesvõtteid selle auhinna pälvinud autoritest (Octavio Paz, Czesław Miłosz, Paavo Haavikko, Tomas Transtömer jt) koos Ivaskiga.

Kirjavahetustest on näha nii kirju maailmakirjanduse suurkujude (nt Boris Pasternak, Odysseas Elytis, Octavi Paz, Paavo Haavikko, Jorge Guillen, Bo Carpelan, Elizabeth Bishop jt) kui ka kodu- ja väliseesti kirjandusinimestega (Bernard Kangro, Marie Under, Valev Uibopuu, Jaan Kaplinski, Ain Kaalep, Jaan Kross, Juhan Viiding, Paul-Eerik Rummo). Teadaolevalt oli Ivaskil üle 500 erineva kirjavahetuse. Samuti on vitriinides näha mõned Ivar Ivaski päevikud, mida on Eesti Kultuuriloolises Arhiivis 56 köidet.

Vaatajatele on tehtud kättesaadavaks ka terve rida Ivar Ivaski isiklikke asju nagu perekonna fotod, kirjad isaga, koolitunnistused Riiast ja eestikeelsest gümnaasiumist Wiesbadenis Saksamaal, aga ka Ivaski magistri- ja doktoritööde käsikirjad. Samuti on Eesti Kirjandusmuuseumi saalis eksponeeritud valik Ivar Ivaski kunstiteoseid.

Näituse Ivar Ivaski elu ja tegevuse kohta koostasid Mari Õunapuu ja Vilve Asmer Eesti Kultuuriloolisest Arhiivist.