Korduma kippuvad küsimused

Kas saan kirjandusmuuseumis lasta restaureerida isiklikke vanu pabereid?

Eesti Kirjandusmuuseum ei paku hetkel eraisikutele restaureerimisteenuseid.

Kui palju maksab saali kasutamine?

Selles küsimuses palume kirjutada meiliaadressile kirmus@kirmus.ee.

Miks on teadusasutuse nimi muuseum?

Eesti Kirjandusmuuseum ei ole tavapärane muuseum muuseumiseaduse mõistes, kus saab tutvuda püsiekspositsiooniga, mille vaatamiseks müüakse pileteid jne.

Eesti Kirjandusmuuseum on teadus-ja arendusasutus, kus tegeletakse põhiliselt teadusliku uurimistööga. Asutus võiks kanda ka instituudi nime, aga ometigi on jäädud truuks oma ajaloolisele muuseumi nimele hoolimata teadusasutuse erinevast sisust (arhiiv, raamatukogu, uurimisasutus, tippkeskus). Vanasõnagi ütleb „Nimi ei riku meest“.

Asutusel on olnud mitmeid nimesid. Kõik erinevad nimed ja nimemuutmised on EKM kodulehel rubriigis ajalugu olemas.  Eesti Kirjandusmuuseumi nime hakkas asutus kandma 1995. aastast, mil Eesti Teaduste Akadeemia Presiidium kinnitas asutuse nimeks Eesti Kirjandusmuuseum ja Kirjandusmuuseum tunnistati riiklikuks teadusasutuseks.

Kui leian veebilehel vigu, siis kellele saan sellest teatada?

Oleme väga tänulikud, kui annate veebilehe vigadest, kaasa arvatud õigekirjavigadest, lehe sisu ebaõigest kuvamisest ja funktsionaalsuste mitte töötamisest teada e-kirja teel aadressil arvutiabi@kirmus.ee. Kui Teil on ettepanekuid või parandusi veebilehe sisu või faktide osas, siis palume kirjutada aadressile kirmus@kirmus.ee.

Kes on veebilehe disaini ja logo autor?

Eesti Kirjandusmuuseumi (EKM) uue visuaalse identiteedi autor on Tuumik Stuudio OÜ graafiline disainer ja kaasomanik Martin Eelma. Veebilehe disainis ja prototüübi lõi 2019. aastal kirjandusmuuseumi noorem tarkvaraarendaja Ilona Kolossova Tuumik Stuudios välja töötatud visuaalse identiteedi ehk stiiliraamatu alusel koostöös asutuse direktori Urmas Sutropi ja IT-töörühmaga. Veebilehe arenduse tegi 2019. aastal Web Expert OÜ.