Eluloovõistlus 2016

2015. aasta detsembrist kuni 2017. aasta jaanuarini leidis aset eluloovõistlus
"Eesti Vabariik 100. Minu elu ja armastus"


2015. aasta detsembrist kuni 2017. aasta jaanuarini leidis aset eluloovõistlus "Eesti Vabariik 100. Minu elu ja armastus". Võistlus lõpetati ja äramärgitud tehti teatavaks Eesti Kirjandusmuuseumis eluloo- ja kaastööliste päeval 04.04.2017.
Võistlusele saadeti 193 kaastööd. Saadetud elulugude seas on kirjutisi eestlastelt üle maailma, neid on eesti, inglise, saksa, rootsi ja ka võro keeles. Laekus nii köidetud suguvõsaraamatuid kui huvitavaid kogemuslugusid. Võistlusel välja kuulutatud armastuse-teema tuleb esile vaoshoitult, kuid see on kirjutistes täiesti olemas. „Kui seda väljendataks suurtest emotsioonidest tulvil, siis ma ei usuks seda,“ tõdes žürii liige Merle Karusoo. Kuna kirjutajate hulka on astunud uued põlvkonnad, kajastatakse varasemast vähem 20. sajandi keskpaiga pöördelisi aegu ja rohkem elusaatuste kujunemist lähiminevikust. Žüriisse kuulus seitse elulugudega erineval moel tegelevat inimest.
Ehedamad elulood on plaanis avaldada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks raamatus „Eesti rahva elulood“. Kõik elulood säilitatakse Eesti Kirjandusmuuseumis Eesti Kultuuriloolises Arhiivis.

 

Täname kõiki osavõtjaid!

Elulootööd
Elulootööd


Võistlusel määrati seitse peapreemiat, 16 tööd tõsteti esile ja 34 märgiti ära. Võitjaid ja kõiki osavõtjaid saab näha siit.

Võistluse žürii: Terje Anepaio, Tiiu Jaago, Merle Karusoo, Tiina Ann Kirss, Aigi Rahi-Tamm, Astrid Tuisk, Jürgen Volmer.

Võistluse toimkond: Rutt Hinrikus, Ülle Kaart, Astrid Tuisk.

Võistluse korraldajad: Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline ja Eesti Rahvaluule Arhiiv, Ühendus Eesti Elulood, Eesti Õppetöö Keskus V

EMU Torontos, Kirjastus Tänapäev.

Kontaktaadress: Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, Tartu 51003.
E-mail: elulood@kirmus.ee

Eluloovõistluse žürii tööhoos:

Elujaarmastus žüriiEluloovõistluse plakat

Üleskutse printimiseks lühema  ja pikema  tekstiga

Üleskutse (word)

Venekeelne üleskutse Биография2016

"Eesti Vabariik 100" lehekülg