Emakeelepäev ja Gustav Suitsu luulepreemia üleandmine

Emakeelepäev ja Gustav Suitsu luulepreemia üleandmine

-

Lisa üritus kalendrisse 2024-03-14 15:00:00 2024-03-14 17:00:00 Emakeelepäev ja Gustav Suitsu luulepreemia üleandmine Neljapäeval, 14. märtsil algusega kell 15.00 tähistab Eesti Kirjandusmuuseum emakeelepäeva, mis on pühendatud luulele, mis elab keeles, ja keelele, mis elab luules. Eestimaa pisikeste paikade poeesiast kõnelevad Juhani Püttsepp Peedumäelt ja Kalju Tarum Tarumaa külast, „Bussiluule“ rahvaluulevalikut tutvustab Helina Harend. Traditsiooniliselt kuulutatakse emakeelepäeval välja Gustav Suitsu nimelise luulepreemia laureaat. Preemiat annab alates 2004. aastast välja Tartu linn koostöös Tartu Kultuurkapitaliga. Sellega tunnustab Tartu linn luuletajat, kes on eelmisel kalendriaastal avaldanud vähemalt ühe kunstiliselt kõrgetasemelise luuletuskogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi. Preemia annab üle Tartu linna esindaja.   Ürituse korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv koostöös Eesti Kirjanduse Seltsiga.   Ettevõtmist toetavad Tartu Kultuurkapital ja Eesti Kirjanduse Selts. - Eesti Kirjandusmuuseum noreply@kirmus.ee Europe/Tallinn public

Neljapäeval, 14. märtsil algusega kell 15.00 tähistab Eesti Kirjandusmuuseum emakeelepäeva, mis on pühendatud luulele, mis elab keeles, ja keelele, mis elab luules.


Eestimaa pisikeste paikade poeesiast kõnelevad Juhani Püttsepp Peedumäelt ja Kalju Tarum Tarumaa külast, „Bussiluule“ rahvaluulevalikut tutvustab Helina Harend.


Traditsiooniliselt kuulutatakse emakeelepäeval välja Gustav Suitsu nimelise luulepreemia laureaat. Preemiat annab alates 2004. aastast välja Tartu linn koostöös Tartu Kultuurkapitaliga. Sellega tunnustab Tartu linn luuletajat, kes on eelmisel kalendriaastal avaldanud vähemalt ühe kunstiliselt kõrgetasemelise luuletuskogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi. Preemia annab üle Tartu linna esindaja.

 

Ürituse korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv koostöös Eesti Kirjanduse Seltsiga.

 

Ettevõtmist toetavad Tartu Kultuurkapital ja Eesti Kirjanduse Selts.

Kas leidsid, mida otsisid? *