Konverents “Elava traditsiooni lätetel” sarjas “Keelest meeleni”

Konverents “Elava traditsiooni lätetel” sarjas “Keelest meeleni”

-

Lisa üritus kalendrisse 2023-10-04 10:00:00 2023-10-06 14:00:00 Konverents “Elava traditsiooni lätetel” sarjas “Keelest meeleni” English   Русский   Удмурт   Eesti Kirjandusmuuseum   TATIANA VLADÕKINA 70. SÜNNPÄEVALE PÜHENDATUD RAHVUSVAHELINE ONLINE KONVERENTS “КАЛЫК КЫЛОСЛЭН ВИЗЫЛ ОШМЕСЪЁСЫЗ” – “ELAVA TRADITSIOONI LÄTETEL” SARJAS “KEELEST MEELENI” 4.–6. oktoobrini 2023, Tartu, Eesti Tatjana Vladõkina koos abikaasa Vladimir Vladõkiniga. Foto A. Kuperjanov 2018.   KAVA TEESID   4.–6. oktoobrini 2023 tähistatakse Eesti Kirjandusmuuseumis silmapaistva udmurdi folkloristi Tatiana Vladõkina 70. sünnipäeva rahvusvahelise veebikonverentsiga “Калык кылослэн визыл ошмесъёсыз” – “Elava traditsiooni lätetel”. Tatiana Vladõkina on filoloogia doktor ja professor, Udmurdi Vabariigi auteadlane, Udmurdi Vabariigi riikliku preemia “Udmurtia hing” laureaat rahvakultuuri alal (2023), Helsingi Soome-ugri Seltsi auliige, Udmurdi Vabariigi Udmurdi Ajaloo, Keele ja Kirjanduse Instituudi filoloogiliste uuringute osakonna juhtivteadur. Ta lõpetas 1975. aastal Udmurdi Riikliku Ülikooli ja oli aastail 1975–1978 Tartu Ülikooli juures folkloristika kraadiõppes. Folkloori kogumise, teadusliku uurimise ja avaldamisega alustas aastal 1972, alates 1978. aastast on juhtinud ka rahvaluule ja etnoloogia ekspeditsioone juhtinud ning on sarja "Udmurdi folkloor" peatoimetaja ja autor. Tatiana Vladõkina on tänapäevase udmurdi folkloori, mütoloogia ja traditsioonilise kultuuri uurimise rajaja. Tema tööd on olulisel kohal soome-ugri folkloristikas. Ettekannetega esinevad teadlased Eestist, Ungarist, Soomest, Prantsusmaalt, Udmurtiast, Baškortostanist, Tatarstanist, Mari-Elist, Karjalast, Komimaalt. Lähema vaatluse all on teemad, mis on seotud välitööde, traditsioonilise kultuuri tänapäevaste vormidega ja mütoloogia-uuringutega.  Konverentsi raames avatakse Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumi esimesel korrusel näitus Tatiana Vladõkina töödest.   Konverents toimub silmapaistvatele folkloristidele pühendatud konverentsisarja „Keelest meeleni“ raamides.   Olete oodatud esinema ja kuulama!   Konverents toimub Microsoft Teams keskkonnas. Ühine MS TEAMSi kaudu, anna endast eelnevalt teada meiliga (maris.kuperjanov@folklore.ee)   See on järelvaadatav aadressil: https://www.kirmus.ee/et/tegevus-kirmustv/kirmustv-jarelvaatamine   Ürituse korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond.   Lähem informatsioon: Mare Kõiva, mare.koiva@folklore.ee Nikolai Anisimov nikolai.anisimov@folklore.ee     - Eesti Kirjandusmuuseum noreply@kirmus.ee Europe/Tallinn public

English   Русский   Удмурт

 

Eesti Kirjandusmuuseum
 

TATIANA VLADÕKINA 70. SÜNNPÄEVALE PÜHENDATUD
RAHVUSVAHELINE ONLINE KONVERENTS
“КАЛЫК КЫЛОСЛЭН ВИЗЫЛ ОШМЕСЪЁСЫЗ” –
“ELAVA TRADITSIOONI LÄTETEL”
SARJAS “KEELEST MEELENI”

4.–6. oktoobrini 2023, Tartu, Eesti

Portreefoto Tatjana Vladõkinast koos enda mehega.
Tatjana Vladõkina koos abikaasa Vladimir Vladõkiniga. Foto A. Kuperjanov 2018.

 

KAVA

TEESID

 

4.–6. oktoobrini 2023 tähistatakse Eesti Kirjandusmuuseumis silmapaistva udmurdi folkloristi Tatiana Vladõkina 70. sünnipäeva rahvusvahelise veebikonverentsiga “Калык кылослэн визыл ошмесъёсыз” – “Elava traditsiooni lätetel”.

Tatiana Vladõkina on filoloogia doktor ja professor, Udmurdi Vabariigi auteadlane, Udmurdi Vabariigi riikliku preemia “Udmurtia hing” laureaat rahvakultuuri alal (2023), Helsingi Soome-ugri Seltsi auliige, Udmurdi Vabariigi Udmurdi Ajaloo, Keele ja Kirjanduse Instituudi filoloogiliste uuringute osakonna juhtivteadur. Ta lõpetas 1975. aastal Udmurdi Riikliku Ülikooli ja oli aastail 1975–1978 Tartu Ülikooli juures folkloristika kraadiõppes. Folkloori kogumise, teadusliku uurimise ja avaldamisega alustas aastal 1972, alates 1978. aastast on juhtinud ka rahvaluule ja etnoloogia ekspeditsioone juhtinud ning on sarja "Udmurdi folkloor" peatoimetaja ja autor. Tatiana Vladõkina on tänapäevase udmurdi folkloori, mütoloogia ja traditsioonilise kultuuri uurimise rajaja. Tema tööd on olulisel kohal soome-ugri folkloristikas.

Ettekannetega esinevad teadlased Eestist, Ungarist, Soomest, Prantsusmaalt, Udmurtiast, Baškortostanist, Tatarstanist, Mari-Elist, Karjalast, Komimaalt. Lähema vaatluse all on teemad, mis on seotud välitööde, traditsioonilise kultuuri tänapäevaste vormidega ja mütoloogia-uuringutega. 

Konverentsi raames avatakse Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumi esimesel korrusel näitus Tatiana Vladõkina töödest.

 

Konverents toimub silmapaistvatele folkloristidele pühendatud konverentsisarja „Keelest meeleni“ raamides.

 

Olete oodatud esinema ja kuulama!

 

Konverents toimub Microsoft Teams keskkonnas.

Ühine MS TEAMSi kaudu, anna endast eelnevalt teada meiliga (maris.kuperjanov@folklore.ee)

 

See on järelvaadatav aadressil: https://www.kirmus.ee/et/tegevus-kirmustv/kirmustv-jarelvaatamine

 

Ürituse korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond.

 

Lähem informatsioon:
Mare Kõiva, mare.koiva@folklore.ee
Nikolai Anisimov nikolai.anisimov@folklore.ee

 

 

Folklore logo Udmurdi Instituut Udmurt University

Kas leidsid, mida otsisid? *