Новости

detail ürituse plakatilt

Kujundas Andres Kuperjanov

Fotograaf Alar Madisson avas kirjandusmuuseumis oma ülevaatliku juubelinäituse

20.03.2024

Eile avati pidulikult meie fotograaf Alar Madissoni juubelinäitus.

Alar Madissoni erinevatel teemadel fotonäitused on publikule avatud nii fuajees, saalis  kui ka trepigaleriis.


- Fuajees on üleval näitus "Täiskuu kumas" Eestimaa erinevatest paikadest.
- Saalis on näitusekülastajatel taas võimalus osa saada meie muusikaajaloo ühest tippsündmusest läbi Alari fotokaamera silma-- "Juubeldav FIX" ( 2023)
-ERA trepigaleriis on eksponeeritud  fotomeenutus "ERA toetuskontsert" ( 2020)Lisaks on EKM fuajee ekraanil virtuaalnäitus "Kirjanik ja tema keskkond", kus on aastate jooksul fotodele talletatud Eesti kirjanikke, luuletajaid ja tõlkijaid neile armsates ja tähenduslikes paikades.


Saali ekraanil on virtuaalnäitus  "Aknad", kus  fotograaf Madisson on pildile püüdnud Eesti kultuuritegelasi ja Eestimaa inimesi erinevatest paikadest üle maa.

25 aastat pildistamist on Alar Madissonilt muuseumi kogudesse toonud muljetavaldava hulga fotosid. Esimestel tööaastatel veel filmilindile võetud, alates 2005. aastast aga juba digitaalseid pildistusi on nüüdseks üle 50 000! 

Kirjandusmuuseumis fotokroonikuna elatud elu tipphetkedeks fotokunstnikuna võiks pidada 2001. aastal alanud ja paarkümmend aastat kestnud projekti „Kirjanik ja tema keskkond“ raames toimunud välitöid, arvukaid pildistamisretki nii Eestis kui välismaal. Nende tulemusena sündis karakteerseid fotoseeriaid enam kui viiesajast kirjanikust, mis on andnud ainest mitmele näitusele ja kahele raamatule.

See on aeg piltides, nähtuna läbi ühe mehe kaamerasilma, see on suur tükk ajalugu, objektiivsus subjektiivsuses.

 

Vaata galeriid näituse avamisest: >>>

Näitus jääb avatuks 1. juunini 2024.

 

Näituse valmimist  on toetanud Seridisain.

Kas leidsid, mida otsisid? *