Новости

ringmäng, foto näituselt

Foto Sergei Ledenjov

Homme 1. septembril kell 17.00 avatakse Eesti Kirjandusmuuseumi saalis fotonäitus "Pärimusaastaring"

31.08.2023

Homme 1. septembril kell 17.00 avatakse Eesti Kirjandusmuuseumi saalis fotonäitus "Pärimusaastaring", kus saab näha ülevaadet erinevate rahvakultuuritähtpäevade tähistamistest.

 

Näitus kajastab eestlaste, ersade, lätlaste, maride, mokšade, setode, tšuvaššide, udmurtide, ukrainlaste ja venelaste tähtpäevade tähistamist 2015. aastal.

Näitusel eksponeeritud fotode autorid on Sergei Ledenjov ja Toivo Treufeldt.

 

Näituse avamisele järgneb kontsert, kus astuvad üles järgmised esinejad:

  • Ene Lukka-Jegikjan (pärimuskultuuri õpetaja)
  • Eesti ukrainlaste folklooriansambel "Žurba"
  • Tartu Marilaste Liidu folkloorirühm "Mari Kumõl". Nemad on seadnud oma eesmärgiks toimida Eesti ja Marimaa maride vahelise kultuurisillana. Ansambel tutvustab mari folkloori nii seltsi ettevõtmistel kui ka Tartu mitmesugustel folkloorisündmustel.
  • Ansambel "Kännu Peal Käbi"  liikmed Anna Venchakova ja Britt-Kathleen Mere.
  • Udmurdi ansambel "Jumšan-Gur" . Ansamblis kaasalöömine on suur ja tähtis osa nende elust, sest aitab säilitada oma keelt, kultuuri, kuuluvust ja saavutada hingerahu.

 

Eesti Folkloorinõukogu juures tegutseb alates 2014. aastast vähemusrahvuste töörühm, mis ühendab Eestimaal elavaid rahvusgruppe. See aitab neil enda jaoks säilitada ja kohalikele tutvustada oma päritolumaa traditsioonilist kultuuri.

Rõõmustav on tõdeda, et paljudel vähemusrahvustel on omavahel, aga ka eestlastega ühised väärtused ning sarnased tähtpäevad ja rituaalid.

Juba 2015. aastal alustati selliste tähtpäevade ühist tähistamist, mille sisu on sarnane, kuigi tähistamise aeg võib olla veidi erinev.

 

Näitus on valminud tänu Kultuuriministeeriumi, Eesti Regionaal- ja Vähemuskeelte Liidu ning Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti toetusele.

Näituse korraldasid Eesti Kirjandusmuuseum ja Eestimaa Rahvuste Ühendus.

Fotogalerii  kontserdist ja näituse avamisest on leitav siit: >>>

Näitus jääb avatuks novembrikuu lõpuni.

 

Kas leidsid, mida otsisid? *