Новости

Pildil: Teadusdirektor Tõnno Jonuks. Fotograaf: Alar Madisson, EKM

Pildil: Teadusdirektor Tõnno Jonuks. Fotograaf: Alar Madisson, EKM

24. jaanuaril asutati Eesti Kirjandusmuuseumi eestvedamisel tehisintellekti arendamise ümarlaud

26.01.2024

24. jaanuaril asutati Eesti Kirjandusmuuseumi eestvedamisel tehisintellekti arendamise ümarlaud.

Esimene tehisintellekti ümarlaud kogunes 24. jaanuaril Paides.

Ümarlaud ühendab suurte keelemudelite jaoks andmeid koguvaid, töötlevaid ning tehisintellekti arendamisega seotud asutusi. Lisaks Eesti Kirjandusmuuseumile kuuluvad ümarlauda Eesti Keele Instituut, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Rahvusraamatukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Ümarlaua kaudu vahendatakse infot ja koordineeritakse tegevusi, sest arvestades tehisintellekti kiiret arengut ja kasutuselevõtmist on selle rakendamisega Eestis seotud väga palju ülesandeid, mis ei ole jõukohased ühelegi asutusele eraldi.

Eesti Kirjandusmuuseumi teadusdirektor, ümarlaua kokkukutsumise initsiaator Tõnno Jonuks selgitab, miks antud ettevõtmine teoks üldse sai:

„Ümarlaua üks olulisi eesmärke on tagada eesti andmete piisavus tehisintellekti aluseks olevates keelemudelites ning kanda hoolt selle eest, et tehisintellekti mudelid oskaksid sõnastada eestikeelseid tekste nii nagu räägiks ja kirjutaks eestlane“.

 

Kas leidsid, mida otsisid? *