HUNTS 2022

HUNTS 2022

-

4. novembril toimub humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2022.

HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes käesoleval õppeaastal õpivad 9.-12. klassis. „Konverentsiga soovime laiemalt teadvustada humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale ning innustada noori tegelema humanitaarteadustega,“ ütles konverentsi üks korraldajatest, Kirjandusmuuseumi teadur Ave Goršič. „HUNTS on ühtlasi noortele võimalus üksteist innustada ja tunnustada ning on hüppelauaks järgmistele konverentsidele, sealjuures riiklikule teadustööde võistlusele.“

Neljandat korda toimuval konverentsil astuvad üles õpilased Tartust, Tallinnast ja Läänemaalt, kes arutlevad kaugõppe ja kontaktõppe plusside ja miinuste ning kirjanduse kui eneseanalüüsivormi üle, samuti on luubi all foto- ja digimaalikunst ning Lääne ja Nõukogude filmide peategelaste ülesehitus. Konverentsi võtab kokku ümarlaua-arutelu humanitaaria võimalustest keskkonnasäästlikuma eluviisi arendamisele kaasa rääkida.

Konverentsi on võimalik kuulata ka veebist, lingi konverentsile ning teesid leiab SIIT. 

HUNTS 2022 korraldajad on Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium ning Eesti-uuringute tippkeskus.

Lähem teave:
Reet Hiiemäe (Eesti Kirjandusmuuseum) 7 377 743
Virve Tuubel (Eesti Rahva Muuseum) 7363 025
Koduleht: http://www.kirmus.ee/et/tegevus/hunts/
E-post: hunts@kirmus.ee