HUNTS

HUNTS - Humanitaarainete õpilaskonverents


Tere tulemast humanitaarainete õpilaskonverentsi HUNTS kodulehele!

HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes õpivad 9.–12. klassis. Konverentsi eesmärk on aidata teadvustada õpilaskonverentsi kaudu humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale, parandada humanitaarteaduste mainet ühiskonnas ning pöörata õpilaste tähelepanu humanitaarteadustele võimaliku edasise atraktiivse karjäärisuunana. HUNTS toob kokku õpilased ja teadlased tutvustama oma värskeid mõtteid ja vaateid ning arutlema uute ja innovaatiliste meetodite üle, valmistades sel moel ette uut põlvkonda humanitaarteadlasi ja suurendades humanitaarteaduste kõlapinda. Konverents võimaldab muuhulgas saada õpilasesinejatel vahetut tagasisidet ja innustust tegevteadlastelt.

Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

Indu ja jaksu Huntsidele teadusmaastikul uute jälgede ja radade leidmisel!

Filmi on valmistanud HTG koolileht.

 

HUNTS 2024

HUNTS_2024_logo

 

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2024 toimub 8. novembril 2024 Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus.

Konverentsile on oodatud 9.-12. klasside õpilaste ettekanded.

Registreerimise ja teeside esitamise tähtaeg on 10. oktoober, kuid konverentsile on võimalik registreeruda juba alates maist: registreerumise link.

HUNTS 2024 flaier eesti keeles (PDF)

HUNTS 2024 flaier vene keeles (PDF)

"Hästi oluline pidepunkt minu töö protsessis oli humanitaarsuuna konverents HUNTS. Tutvustasin konverentsil oma sellel hetkel veel pooleli olevat tööd, mis tähendab, et ennekõike pidin iseendale väga selgeks tegema, kuhu tahan oma uurimistööga jõuda. Pärast konverentsi tundsingi esimest korda, et ma tean, mida ma teen ja et mu töö on palju kindlama sihiga, oskasin paremini tööga edasi minna."


Annika Moppel
Uurimistöö teemal „Venemaa propagandavõtted infosõjas: Krimmi silla plahvatuse ja Rossiiskaja Gazeta näitel“ (juhendajad Monika Piirimäe ja Olga Einasto), HUNTS 2023 esineja
Võitis 2024. a. õpilaste teadustööde konkursi I preemia ja esindab Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil, lisaks pälvis ta Kaitseministeeriumi eripreemia ja Tartu Ülikooli raamatukogu eriauhinna

 

HUNTS 2023

HUNTS 2023 logo

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2023 toimub 3. novembril 2023 Eesti Rahva Muuseumis Tartus.

HUNTS 2023 ettekannete teesid: HUNTS 2023 teesid

HUNTS 2023 õpilaskonverentsi on võimalik jälgida TEAMS-i kaudu.

 

Registreerumine õpilaskonverentsile on avatud järgmise veebivormi kaudu: HUNTS 2023 registreerumisvorm

Registreerumine on avatud  kuni 16. oktoobrini (teesid 150  kuni 250 sõna).

HUNTS 2023 flaier (PDF, eesti keeles)

HUNTS 2022

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2022 toimub 4. novembril 2022 Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus.

Allpool on leitav ka õpilaskonverents HUNTS 2022 tutvustav plakat.

Registreerumine HUNTS 2022: registreerumine õpilaskonverentsile toimub veebivormi kaudu HUNTS 2022 registreerumisvorm

HUNTS 2021

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2021 toimus 5. novembril 2021 Eesti Rahva Muuseumis. Konverentsi korraldasid Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

HUNTS 2021 konverentsi toetas Eesti Teadusagentuur.

HUNTS 2020

Teatame kahetsusega, et HUNTS 2020 jääb ära. Ootame teid esinema ja kuulama aastal 2021!

HUNTS 2019

2019. aasta HUNTSi konverentsi korraldasid Eesti Kirjandusmuuseum (IUT 22-4 ja IUT 22-5), Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

Toetasid Eesti-uuringute Tippkeskus, Rootsi Instituut ja Tartu linna haridusosakond.

HUNTS 2018

Humanitaarainete õpilaskonverents 2018

Tere tulemast Eesti esimesele humanitaarainete õpilaskonverentsile HUNTS (humanitaarainete õpilaskonverents), mis on leidnud endale pesa Teadlaste Öö ürituste raames 28. septembril 2018. aastal Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus!

HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes septembris 2018. aastal õpivad 9.–12. klassis. Konverentsi eesmärk on aidata teadvustada õpilaskonverentsi kaudu humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale, parandada humanitaarteaduste mainet ühiskonnas ning pöörata õpilaste tähelepanu humanitaarteadustele võimaliku edasise atraktiivse karjäärisuunana. HUNTS toob kokku õpilased ja teadlased tutvustama oma värskeid mõtteid ja vaateid ning arutlema uute ja innovaatiliste meetodite üle, valmistades sel moel ette uut põlvkonda humanitaarteadlasi ja suurendades humanitaarteaduste kõlapinda. Konverents võimaldab muuhulgas saada õpilasesinejatel vahetut tagasisidet ja innustust tegevteadlastelt.

Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum  (IUT 22-4 ja IUT 22-5), Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

HUNTS 2018 toetavad veel Eesti-uuringute Tippkeskus ning Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur (teaduse populariseerimise projektikonkurss 2018).

Indu ja jaksu Huntsidele teadusmaastikul uute jälgede ja radade leidmisel!

Kas leidsid, mida otsisid? *