HUNTS

HUNTS - Humanitaarainete õpilaskonverents


Tere tulemast humanitaarainete õpilaskonverentsi HUNTS (humanitaarainete õpilaskonverents) kodulehele!

HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes õpivad 9.–12. klassis. Konverentsi eesmärk on aidata teadvustada õpilaskonverentsi kaudu humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale, parandada humanitaarteaduste mainet ühiskonnas ning pöörata õpilaste tähelepanu humanitaarteadustele võimaliku edasise atraktiivse karjäärisuunana. HUNTS toob kokku õpilased ja teadlased tutvustama oma värskeid mõtteid ja vaateid ning arutlema uute ja innovaatiliste meetodite üle, valmistades sel moel ette uut põlvkonda humanitaarteadlasi ja suurendades humanitaarteaduste kõlapinda. Konverents võimaldab muuhulgas saada õpilasesinejatel vahetut tagasisidet ja innustust tegevteadlastelt.

Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

2019. aasta HUNTSi toetasid veel Eesti-uuringute Tippkeskus, Rootsi Instituut ja Tartu linna haridusosakond.

2018. aastal toetas esimese konverentsi toimumist Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur (teaduse populariseerimise projektikonkurss 2018).

Indu ja jaksu Huntsidele teadusmaastikul uute jälgede ja radade leidmisel!

Filmi on valmistanud HTG koolileht.

 

HUNTS 2021

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS 2021 toimub 5. novembril 2021 Eesti Rahva Muuseumis. Pikendasime konverentsile registreerimise tähtaega, seega palume konverentsil osalemiseks huvilistel hiljemalt 8. oktoobriks 2021 täita registreerimisvorm, millele pääseb ligi siitsamast veebilehelt. Olete oodatud osalema!


Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

HUNTS 2021 konverentsi toetab Eesti Teadusagentuur.

HUNTS 2020

Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

Teatame kahetsusega, et HUNTS 2020 jääb ära.

Ootame teid esinema ja kuulama aastal 2021.

HUNTS 2019

2019. aasta HUNTSi konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum (IUT 22-4 ja IUT 22-5), Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

Toetavad Eesti-uuringute Tippkeskus, Rootsi Instituut ja Tartu linna haridusosakond.

HUNTS 2018

Humanitaarainete õpilaskonverents 2018

Tere tulemast Eesti esimesele humanitaarainete õpilaskonverentsile HUNTS (humanitaarainete õpilaskonverents), mis on leidnud endale pesa Teadlaste Öö ürituste raames 28. septembril 2018. aastal Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus!

HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes septembris 2018. aastal õpivad 9.–12. klassis. Konverentsi eesmärk on aidata teadvustada õpilaskonverentsi kaudu humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale, parandada humanitaarteaduste mainet ühiskonnas ning pöörata õpilaste tähelepanu humanitaarteadustele võimaliku edasise atraktiivse karjäärisuunana. HUNTS toob kokku õpilased ja teadlased tutvustama oma värskeid mõtteid ja vaateid ning arutlema uute ja innovaatiliste meetodite üle, valmistades sel moel ette uut põlvkonda humanitaarteadlasi ja suurendades humanitaarteaduste kõlapinda. Konverents võimaldab muuhulgas saada õpilasesinejatel vahetut tagasisidet ja innustust tegevteadlastelt.

Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseum  (IUT 22-4 ja IUT 22-5), Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaasium.

HUNTS 2018 toetavad veel Eesti-uuringute Tippkeskus ning Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur (teaduse populariseerimise projektikonkurss 2018).

Indu ja jaksu Huntsidele teadusmaastikul uute jälgede ja radade leidmisel!