Uudised

fragment ajakirja kaanest

Ilmunud on teadusajakirja Mäetagused 88. number

29.04.2024

Äsjailmunud teadusajakirja Mäetagused 88. number vaatleb ajalugu, diplomaatiat ja rahvusnarratiive. 

 

Olete oodatud lugema uut numbrit ajakirja Mäetagused, kus on juttu Sloveenia kaduvatest järvedest (Barbara Ivančič Kutin), vepsa Šimjärve piirkonna kabelitega seotud pärimusest (Irina Vinokurova); Ivan Julma ja Krimmi khaani Devlet-Girei  diplomaatilisi suhteid pärast Molodi lahingu kaotamist (Sirje Kupp-Sazonov ja Vladimir Sazonov). Põneva sissevaate Abhaasia eestlaste rändenarratiividesse ja identiteediloome kesksetesse motiividesse, kui on olulisel kohal vanal kodumaal valitsenud rasked majanduslikud olud ning kuri ja vägivaldne saksa mõisnik, kes rõhus asunike esivanemaid ja ajendas kodumaalt lahkuma (Aivar Jürgenson).
Juttu on viljaka ja laialdaste uurijahuvidega uralistist Aleksei Burõkinist (Szilárd Tibor Tóth) ning muuseumite ja keskkonnahariduskeskuste õppeprogrammide juhendajate tegevust jälgivad seitsme fookusrühma näitel Helene Uppin ja Inge Timoštšuk.


1996. aastast järjepidevalt ilmuv teadusajakiri sisaldab erialaste ürituste kroonikat, Aimar Ventseli intervjuud Mare Kõivaga (Üksainus keel) ja Eda Kalmre retsensiooni teaduspreemia pälvinud M. Madissoni, A. Ventseli ja M. Lotmani monograafiale „Varjatud märgid ja salaühingud. Vandenõuteooriate tähendusmaailm.“


Ajakirja veebiversioon on loetav aadressil:

 https://www.folklore.ee/tagused/nr88/

 

 

Peagi on ajakiri saadaval ka meie e-poes!
 

 

Kas leidsid, mida otsisid? *