Uudised

25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2020

Kauneimaid raamatuid saab imetleda ka Eesti Kirjandusmuuseumis

22.02.2021

Alates 19. veebruarist kuni 31. märtsini on Eesti Kirjandusmuuseumi fuajees avatud näitus „25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2020“.

Näitus on koostatud Eesti Kirjastuste Liidu, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu iga-aastase samanimelise konkursi tulemuste põhjal. „25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2020“ tulemused tehti teatavaks 11. veebruaril telesaates OP! ja Eesti Rahvusraamatukogu kodulehel. Tallinnas on kauneimate raamatute näitust võimalik füüsiliselt külastada rahvusraamatukogu fuajeegaleriis kuni 27. veebruarini.

Näitus Eesti Kirjandusmuuseumis on koostatud arhiivraamatukogus säilitatavate eksemplaride põhjal. Arhiivraamatukogu juhataja Merike Kiipuse sõnul on tavaks saanud igal aastal konkursi parimaid raamatuid ka Tartus, kirjandusmuuseumi fuajees eksponeerida ja paaril aastal on neid näidatud ka Kõrgema Kunstikooli Pallas raamatukogus. „Mõistagi saab raamatuid näha ka Eesti Rahvusraamatukogu veebinäitusel, kuid raamatute füüsiline olemus pääseb mõjule ikkagi oma silmaga vaadeldes,“ selgitab Kiipus.

Sel aastal Eesti Kirjandusmuuseumi raamatuid konkursil auhinnatud raamatute hulgas ei ole. „Varasematel aastatel on ka mitmeid meie maja välja antud raamatud auhindu pälvinud.“

Eesti Kirjandusmuuseumi näituse vormistasid arhiivraamatukogu töötajad Mariliis Õunapuu ja Kristin Liba.

Näitus jääb avatuks 31. märtsini 2021.

Olete oodatud!

 

Rohkem konkursi „25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2020“ kohta saab lugeda: https://25kauneimat.nlib.ee/et/konkurss