Akadeemilise Rahvaluule Seltsi 17. sügiskonverents „Välitööd muutunud oludes"

Akadeemilise Rahvaluule Seltsi 17. sügiskonverents „Välitööd muutunud oludes"

-

Akadeemilise Rahvaluule Seltsi 17. sügiskonverents „Välitööd muutunud oludes" 25.11.2021 TÜ raamatukogus

25. novembril toimub TÜ raamatukogu Tõstamaa seminariruumis ja veebis Akadeemilise Rahvaluule Seltsi sügiskonverents “Välitööd muutunud oludes”.
Kl 10 algaval konverentsil peetakse kümme ettekannet, mis vastavad ühel või teisel moel küsimusele, kuidas on folkloristidel ja etnoloogidel õnnestunud teha välitöid 2020. aasta kevadtalvest alanud perioodil.

Kuulajatele pakutakse kaasamõtlemiseks küsimusi, mis seostuvad nii muutunud välitöömeetodite kasutamisega kui ka uudsete uurimisteemadega. Milliseid uusi võimalusi avastati liikumispiirangute ajal internetivälitööde tegemiseks? Milliseid muutusi sundis uudne olukord tegema välitööde mõtestamises üldisemalt? Mida tähendab “etnograafiline prügisukeldumine”?

Neil ja teistel etnograafiliste välitöödega seotud teemadel arutlevad folkloristid ja etnoloogid Eesti Kirjandusmuuseumist, Tartu ja Tallinna ülikoolidest ning Jamia Millia Islamia ja Tripura ülikoolidest. Konverentsi kaaskorraldajad on Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond ja Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond (Eesti Teadusagentuuri rahastatav projekt «Folkloristlik vaade kuulumisele ja mitte-kuulumisele Eestis» (PUT PSG48)).

Lisainfo: Merili Metsvahi merili.metsvahi@ut.ee, Reet Hiiemäe reet.hiiemae@folklore.ee

Kava, teesid ja liitumislingi leiate siit:

https://www.flku.ut.ee/et/uudised/akadeemilise-rahvaluule-seltsi-sugiskonverents-valitood-muutunud-oludes-25-novembril-2021

https://www.flku.ut.ee/en/news/autumn-conference-academic-folklore-society-estonia-fieldwork-changed-circumstances-november-25