Osakonnad

Arhiivraamatukogu

Arhiivraamatukogu on asutatud aastal 1909. Ülesandeks on koguda, säilitada ja uurijatele kättesaadavaks teha kõiki eestikeelseid trükiseid, olenemata nende ilmumiskohast; Eestit ja Baltimaid käsitlevaid trükiseid.

Eesti Rahvaluule Arhiiv

Asutatud aastal 1927. Eesti Rahvaluule Arhiiv (ERA) on folkloori keskarhiiv Eestis, mille ülesandeks on mitteinstitutsionaalse vaimse kultuuri nähtuste võimalikult mitmekülgne jäädvustamine, säilitamine ja kogutu kättesaadavaks tegemine.

Eesti Kultuurilooline Arhiiv

Eesti Kultuurilooline Arhiiv (EKLA) asutati aastal 1929. EKLA on Eesti keskne kirjanduslikke ja kultuuriloolisi materjale (käsikirjad, kirjad, dokumendid, elulood, mälestused, päevikud, fotod, kunstiteosed, helilindistused) koguv ja korraldav arhiiv.

Folkloristika Osakond

Folkloristikaosakond on asutatud aastal 1947 ning tegeleb eesti ja teiste rahvaste kujundkõne, usundi, juttude ja multimeedia uurimise ning elektrooniliste ajakirjade väljaandmise ja digitaalse arhiivi rajamisega.

  Fotol on Arhiivraamatukogu kartoteegikappidega puhas ja korras Foto on pruunikates toonides. Aknast paistab sisse ere päikesevalgus.

  Arhiivraamatukogu kataloogisaal

  Vanal fotol on näha rahvariietes tantsivad rõõmsad inimesed ja tantsu rõõmsalt pealt vaatavad naised. Taustal on kadakad.

  Tantsupidu

  •	Fotol on maalihoidla. Pildil paremal pool on näha kolm maali. Foto meeleolu on pigem helge, kuna hoidla on valgetes toonides. Valgele annab kontrasti üks punane vahesein.

  Kultuuriloolise arhiivi maalihoidla

Kas leidsid, mida otsisid? *