Uudised

Laulutee juhtgrupp 20.02.24 EKM-is seminaril

Alar Madisson, EKM

Laulutee juhtgrupp kogunes 20. märtsil Tartus kirjandusmuuseumis

20.03.2024

Täna kohtuvad Eesti Kirjandusmuuseumis Euroopa Laulutee (Singing Heritage Route) partnerid Soomest, Lätist, Leedust ja Eestist. Laulutee eesmärgiks on tutvustada laulupärimust ning sellega seoses erinevaid rahvatraditsioone sh laulupidude liikumist Euroopa Liidu idapiiril.

Laulutee eesmärgiks on tuua esile regilaulu ja rahvamuusika tähendust turismivaldkonnas, tutvustada ehedaid sihtkohti ja kultuuripärandi allikaid meie mäluasutustes.

Laulutee, mille pikkuseks on 2250 kilomeetrit, ühendab paljusid laulutraditsioone: nii runolaulu Soomes,  seto leelot Eestis,  Ida-Läti piirkonnas tundud „puspolssiga” laulmist kui ka Leedu sutartinés laulmist. 

image 1

Pekka Huttu-Hiltuneni (Soome Runolauluakadeemia) juhitud Soome-Eesti-Läti-Leedu organisatsiooni eesmärgiks on luua Euroopa Nõukogu Kultuuriteede programmi raames turismiteekond - Singing Heritage Route - Karjalast kuni Leeduni (praegu on küsimus ka selle laiendamise perspektiivis).

Projekt esitati, aga ei läinud läbi 2023. a taotlusringil, praegu tegeldakse täiendamisega vastavalt programminõukogu ettepanekutele. Kohtumisel  toimub ideekorje nii Euroopa erinevate kultuuriteede, Laulutee arengute, kultuuri- ja mäluasutuste kui ka Tartu 2024 kokkupuutepunktide üle.

 

Pekka Huttu-Hiltuneni kommentaar tänasele kogunemisele Tartus  >>>


Kultuuriteed on Euroopa Nõukogu programm (Cultural Routes of the Council of Europe programme), mis koondab vähemalt kolme riiki läbivaid temaatilisi kultuuriturismi marsruute.  Hetkel on olemas 47 erinevat kultuurirada, mis siksakitavad läbi 60 riigi Euroopas ja väljaspool.
https://www.coe.int/en/web/cultural-routes/all-cultural-routes


Laulutee võrgustikku kuuluvad Eestist Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Seto Instituut, Sibulatee, Laulupeomuuseum ning Lõuna-Eesti turismiklaster.

2024. aasta novembris oodatakse kõiki osalejaid taas Tartusse, kus toimub suur rahvalauludele pühendatud konverents.

 

Vaata lähemalt  Euroopa Nõukogu Laulutee projekti kohta: https://singingroute.com/

Kas leidsid, mida otsisid? *