Uudised

digimaailm

pexels-francesco-paggiaro-695730

2025. aasta rahvusvaheline digihumanitaaria konverents toimub Tartus

17.03.2023

Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Ülikooli digihumanitaaria keskus ja Eesti Digitaalhumanitaaria Seltsi esitasid käesoleva aasta algul ühise taotluse 2025. aasta konverentsi korraldamiseks Tartus ning hiljuti saabus teade, et organisatsiooni nõukogu valis kolmest kandidaadist 2025. aasta konverentsi toimumiskohaks just Tartu.

2025.aasta konverents leiab aset Eesti Rahva Muuseumis, mis on sobiv keskkond nii suure hulga külaliste vastuvõtmiseks. Konverentsi üks peakorraldajatest, muuseumi vanemteadur Mari Sarv, valiti ka Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria organisatsiooni nõukogu uude koosseisu, mis alustab tegevust aprillikuus.

Mis on digihumanitaaria?

Digihumanitaaria on katustermin, ühisnimetaja teadus- ja ka arendustegevustele, kus humanitaaria kohtub infotehnoloogiaga. See hõlmab laia valdkonda, kuhu mahuvad näiteks tekstide ja muude humanitaarandmete arvutuslik analüüs ja modelleerimine, keeletehnoloogia, humanitaarandmete digitaalne haldamine, andmepädevuse õpetamine humanitaaridele, aga ka digikultuuri-uuringud.

Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria organisatsioon on 2015. aastal Põhjamaades loodud, ning 2020. aastal ka Baltimaadesse laienenud digihumanitaaria organisatsioon, mis koondab siinse piirkonna digihumanitaare. Organisatsiooni üheks nähtavamaks tegevuseks on olnud aastakonverentsi korraldamine ja konverentsiettekannete põhjal väljaande koostamine. Konverentsid on saavutanud hea maine ja osalejate arv on küündinud kuni 300 inimeseni.

Organisatsioonist ja selle tegevusest lähemalt:

https://dhnb.eu

https://twitter.com/DHiNorden