Uudised

Priit Koppel Purkus  huumorimuuseumi ees

Foto: erakogu

25. septembri seminar tutvustab Eesti Huumorimuuseumi andmebaase

19.09.2023

25. septembril kell 11.00 algaval seminaril tutvustab Priit Koppel Eesti Kirjandusmuuseumi IV korruse seminariruumis Eesti Huumorimuuseumi andmebaasi.

Eesti Huumorimuuseum on seadnud eesmärgiks koondada andmebaasi teabe olemasolevatest museaalidest ja teha need leitavaks.
Kasutatavad filtrid lubavad saada kiire ülevaate, milliseid raamatuid või ajakirju oleks vaja juurde saada või mis kollektsioonis juba olemas.

 

Museaalideks pole ainult karikatuurid ja raamatud, vaid ka humoorikad helikandjad, postkaardid, skulptuurid jms.

 

Andmebaasi täiendamisel on plaanis mitmesuguseid paralleeltegevusi. Huumorimuuseum soovib kaardistada kõik karikaturistid läbi aegade (hetkel andmeid 600 karikaturisti kohta). Andmebaasi kantakse kõik väljaanded, kus on avaldatud Eesti karikaturistide töid (mitte ainult huumori- ja satiiriajakirjad, vaid teisedki huumorinurki sisaldanud väljaanded, nt Noorus, Nõukogude Naine, Õhtuleht, Eesti Päevaleht jne).

 

Museaalid märgendatakse ja seostatakse autoritega ning väljaannetega. Tekivad lingid (seosed) väljaannete ja karikaturistide vahele ja saab vaadelda, missugustes väljaannetes konkreetne karikaturist on oma naljapilte avaldanud ja ka vastupidi: kelle töid avaldas see või teine ajakiri. Luuakse trükiste digilehitsemise võimalus.

 


Kõik on oodatud kuulama ja arutlema!


Info: mare.kalda@folklore.ee


Seminari toetab Eesti Kirjandusmuuseumi teadusprojekt EKM 8-2/20/3
 

Kas leidsid, mida otsisid? *