Uudised

foto raamatutest

Foto: Meelis Piller

5. jaanuaril esitletakse Arnold Keyserlingi raamatut “Gustav Meyrinki “Uurmaaker” ja selle metafüüsika”

01.01.2024

5. jaanuaril kell 15.00 esitletakse muuseumis Arnold Keyserling raamatut “Gustav Meyrinki “Uurmaaker” ja selle metafüüsika”.


Eesti juurtega baltisaksa filosoof, krahv Arnold Alexander Herbert Otto Heinrich Constantin Keyserling (9. veebruar 1922 Hamburg – 7. september 2005 Matrei, Tirool), tuntud lihtsalt kui Arnold Keyserling, oli viljakas autor ning särav ja hinnatud lektor. Paraku elas ta oma isa, Kõnnu mõisas Eestis sündinud filosoof Hermann von Keyserlingi varjus ning on seetõttu jäänud globaalsele avalikkusele vähetuntuks.


Trükisooja raamatu näol on tegemist Arnold Keyserlingi filosoofilise analüüsiga Gustav Meyrinki vähetuntud novellist “Uurmaaker”. Raamat sisaldab üht peatükki tema peateosest “Mõttestiilide ajalugu”, Meyrinki novelli ning selle filosoofilist analüüsi.


“Gustav Meyrinki “Uurmaaker” ja selle metafüüsika” annab vaatamata oma väikesele mahule suurepärase ülevaate Arnold Keyserlingi stiilist ning tekstide sisutihedusest. See on esimene katse tuua Arnold Keyserlingi intellektuaalset pärandit kohalikule lugejale lähemale.


Raamatuesitlus toimub näituse “Vabamüürlus Eestis kahe ilmasõja vahel” raames ning raamatut esitleb lektor ja tõlkija Meelis Piller. 

Esitlusele järgneb ka kuraatorituur näitusel.

Kas leidsid, mida otsisid? *