Uudised

medica

6.-7. detsembril toimub MEDICA konverents "Üksindus ja selle varjundid"

03.12.2022

 

6.-7. detsembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumi 4. korruse seminariruumis ja Microsoft Teamsis 15. meditsiiniantropoloogia konverents "Üksindus ja selle varjundid".

Ootamatult teravdatult vaatepiirile tõusnud teema ja selle sagedane ja äre kajastamine meedias kutsub vaatlema, missugused mõjud on sotsiaalsel, tervislikul, emotsionaalsel ja kultuurilisel üksindusel. Ettekanded juhatab sisse Austria Paracelsuse Meditsiini Instituudi juhataja Piret Paal teemaga "Üksinduse naiselik pale". Kahe päeva ettekanded tutvustavad erinevaid teoreetilisi ja analüütilisi lähenemisviise. Üksinduse negatiivsete külgede kõrval tuleb juttu üksindusest positiivses võtmes.

Kahe päeva teemade hulka mahuvad hiliskriiside juhtumi-uuringud, probleemid dementsuse (Irina Sedakova) ja teiste keerukate terviseprobleemidega, vanadusega seotud hoiakud, uskumused ja abistamismõtte areng lähemate ja kaugemate kultuuride juures, üksinduse väljendamine rahvapärases omaeluloos, ilukirjanduses, teatris. Esinevad tuntud kultuuri-uurijad nagu M. Kõivupuu, I. Sedakova, M. Kõiva, K. Kikas, P. Voolaid, E. Annuk, I. Shved ja paljud teised. Meil on hea meel tervitada enda hulgas Mall Hiiemäed väga väljakutsuva üksinduse kogemuse tutvustusega. Ootame elavat arutelu ettekannetes tõstatatud probleemide üle. 

Microsoft Teamsi link:  Click here to join the meeting    Meeting ID: 346 688 870 736    Passcode: sQJSo5

Täpsem info ja kava kodulehel: https://www.folklore.ee/rl/fo/konve/medicaXV/index.html

 

Kas leidsid, mida otsisid? *