Uudised

Arvamusfestival

Eesti Kirjandusmuuseum osaleb Arvamusfestivalil

04.07.2022

Eesti Kirjandusmuuseum osaleb 10. Arvamusfestivalil 13. augustil 2022.  

Koos Tallinna Ülikooli, Avatud Eesti Fondi, DD Demokraatia Arendamise Keskuse ja Eesti Üliõpilaskondade Liiduga sisustame Avatud ühiskonna ala, kus alustatakse hommikul kell 10 ja kulgetakse sisukalt festivalipäeva õhtusse välja. Meie ala paikneb mugavalt Paide keskväljaku ääres. 

Kirjandusmuuseum on seekord kokku pannud paneeli nii teadlastest kui praktikutest ning juttu tuleb meemidest! "Millest räägivad meemid" alustab kell 12.00 ning Tõnis Lukase juhatusel osalevad arutelus Katrin Tiidenberg (Tallinna Ülikool, BFM), Daniel Tamm (Tartu Ülikool), Rainis Pajumäe (Restomeemid), Robin Juhkental (@joblinruhkental, Raadio2), Liisi Laineste (Eesti Kirjandusmuuseum). Uuritakse, mis paneb inimesi meeme looma ja jagama, kuidas on need seotud tänapäeva pildipõhise, meediakeskse ühiskonna- ja kultuuriloogikaga, ehk: Kust meemid tekivad ja kuhu kaovad? Kuidas reageerivad kriisidele, sobituvad konteksti? Mida nende abil “teha" saab?  

Avatud ühiskonna ala ajakava: 

Kell 10:00 Kas ajalugu on lõplik? Korraldaja: Tallinna Ülikool
Kell 12:00 Millest räägivad meemid? Korraldaja: Eesti Kirjandusmuuseum
Kell 14:00 Pilt on eemaldatud. Looking for a Common Good - But How to Agree on What's Good? Korraldaja: Avatud Eesti Fond
Kell 16:00 Sotsiaalmeedia - demokraatia sõber või vaenlane? Korraldaja: DD Demokraatia Arendamise Keskus
Kell 18:00 Kas kõrgharidus on vaid kulurida? Korraldaja: Eesti Üliõpilaskondade Liit

Kõigil Avatud ühiskonna ala aruteludel (sh ingliskeelsel) on ka viipetõlge.

Arvamusfestival on kohtumispaik. Sündmus toob tänavu 10. korda ehk juba 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta.

Rohkem infot arutelude ja osalejate kohta leiad https://arvamusfestival.ee/kava/