Uudised

Astrid Tuisk ja Maarja Hollo veavad eest Ühenduse Eesti Elulood tegevust.

Astrid Tuisk ja Maarja Hollo veavad eest Ühenduse Eesti Elulood tegevust. Foto: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum

Eluloopäev keskendub eriolukorra päevikutele ja Tartu mälestustele

06.10.2020

Kolmapäeval, 7. oktoobril algusega kell 14.00 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis Eluloopäev.

Käesoleva aasta septembris lõppesid kaks Ühenduse Eesti Elulood ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi koostöös väljakuulutatud eluloovõistlust: „Mälestused Tartust“ ja „Eriolukorra päevikud“.

Eluloopäeval tehakse kokkuvõte neist võistlustest, autasustatakse parimaid kirjutajaid ja antakse ülevaade Eesti Kirjandusmuuseumi kogutud koroonateemalisest materjalist.

Ettekannetega esinevad Eesti Kirjandusmuuseumi teadurid Astrid Tuisk ja Ave Goršič, kes räägivad koroonapärimusest Eesti Rahvaluule Arhiivis, Mare Kalda, kes peab ettekande tänapäevase folkloori kogumisest, Leena Kurvet-Käosaar, kes räägib eriolukorra päevikutest, ja Maarja Hollo, kes annab ülevaate kogumisvõistlusest „Mälestused Tartust“. 

Ühenduse Eesti Elulood esinaise Maarja Hollo sõnul toimus esimene Eluloopäev Eesti Kirjandusmuuseumis 6. märtsil 1997. „Aasta varem oli asutatud Ühendus Eesti Elulood, mille eesmärgiks oli täiendada ja mitmekesistada eesti mälukultuuri nende inimeste elulugudega, kes pikka aega ei saanud oma minevikust kõneleda.“

Kokku saadeti võistluste „Mälestused Tartust“ ja „Eriolukorra päevikud“ raames Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi 14 inimese mälestused Tartust ja 58 eriolukorra päevikut, lisaks neile viie inimese mälestused eriolukorra ajast, kaheksa õpilase lühikirjutised eriolukorra ajast ja seitsmeteistkümne üliõpilase postitused.

Eluloopäeva ajakava vaata siit: https://www.kirmus.ee/et/eluloopaev 
 

Rohkem infot:
Maarja Hollo, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi vanemteadur, Ühenduse Eesti Elulood esinaine, maarja.hollo@kirmus.ee, 5395 4731

 

Eluloopäev 2020
Eluloopäeval tunnustati võistluste "Mälestused Tartust" ja "Eriolukorra päevikud" parimaid kirjutajaid. Võistluse "Mälestused Tartust" parimad olid Hiie Münt, Helja Karo ja Henn Hollo, võistluse "Eriolukorra päevikud" parimad olid Anu Soojärv, Tõnis Viidu ja Kristiina Ojamets.
Palju õnne ja jätkuvat teravat sulge!
Foto: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum