Uudised

Juubilar Heino Räim töölaua taga

Alar Madisson, EKM

Heino Räim 90

29.03.2023

Täna, 29. märtsil, tähistab oma 90. sünnipäeva raamatuloolane, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu auliige ja sajandi raamatukoguhoidja tiitliga tunnustatud Heino Räim.

https://raamatukoguyhing.wixsite.com/sajandirkhoidjad/heino-raeim

 

Sünnilt muhulane, hariduselt eesti filoloog ja hingelt raamatusõber, on Heino panustanud oma laialdase tegevusega nii eesti rahvusbibliograafia kui ka raamatukogunduse arengusse.

 

Kirjandusmuuseumiga sidus ta end juba 1967. aastal, kui asus tööle teadussekretärina. Aastatel 1969–2009 töötas ta vanemraamatukoguhoidjana, olles vahepeal ka arhiivraamatukogu asejuhataja. Alates 2011. aastast jätkas ta vabatahtlikuna arhiivraamatukogu kogude korraldamist. Tema käte vahelt on läbi käinud tonnide ja kilomeetrite kaupa trükiseid, saatjaiks alati mõnusad naljad ja lustlik naer.

 

Viimastel aastatel on Heino tegelenud oma perekonnaloo ja rikkaliku töömehetee kirjapanekuga, mille tulemusena valmis mitmekesine mälestuste raamat  „Sõnumeid ja pilte“, mida ta alles hiljaaegu ise esitles nii Kreutzwaldi päevadel kui ka Saarte Klubis.

 

Austus ja lugupidamine lähedaste ja kolleegide suhtes, hoolimine ning meelespidamine on väärtused, mida ta on endaga alati kaasas kandnud.

 

Soovime juubilarile tugevat tervist ja palju õnne  kogu Eesti Kirjandusmuuseumi pere poolt!

 

Juubilar Heino Räim vestab põnevat ja kaasahaaravat lugu kirjandusmuuseumi kummitusest Lillast Daamist:

www.kirmus.ee/virtuaaltuur/subpage.php?id=8#subpage.php?id=8

 

 

 

Kas leidsid, mida otsisid? *