Uudised

Eesti Kirjandusmuuseumi maja

Alar Madisson, EKM

Ilmus septembrikuu uudiskiri

13.09.2023

Eesti Kirjandusmuuseumi septembrikuu uudiskiri on ilmunud.

 

Alanud uus õppeaasta toob meelde eesti vanasõna „Kui elad, siis õpid“!

 

Meie maja arhiivi- ja teaduselu olemus ongi pidev õpiprotsess, kultuuriloo ja pärimuse kogumise, säilitamise, uurimise-mõtestamise, kättesaadavaks tegemise ja avaldamise kaudu pidevalt väga erinevatele ühiskonnarühmadele uusi teadmisi anda.

Omanäolise hariduskeskusena soovime kaasata ja inspireerida igas vanuses õppijaid.

8. septembril toimunud lugemistunnis said sõna nii teadlased, arhivaarid kui ka kooliõpilased, kes meie arhiivides hoiul olevaid käsikirju ja meie teadlaste välja antud raamatuid ette lugedes neile uue elu andsid.

"Kooliaasta alguse puhul pakume mõndagi uut.  Alates septembrist pakume 7.-12. klassidele  kahte uut haridusprogrammi: elulugudest ning rahvamuusikast ja -tantsudest. Õpetajad, broneerige aeg, tulge õpilastega meile külla või kutsuge meid endale kooli külla!", kirjutab uudiskirja eessõnas direktor Piret Voolaid.

 

Kultuuriloo- ja pärimushuvilistele mõeldes jätkuvad mitmed tavapärased seminarid ja sarjad. Septembrist läheb edasi aprillis käivitunud menukaks osutunud üritustesari “Soome-ugri kirjanduskohvik” ehk SUKK, mis lubab avastada meie sugulaskeeli erinevate meelte abil. Sama kirjandusteos kõlab eri keeltes ja nii saavad osalejad “maitsta” võõrast keelt seda kõneldes, sest iga keel ilmutab end täies kordumatuses ja unikaalsuses.

 

Loe meie septembrikuu uudiskirja lähemalt siit: >>>

Kas leidsid, mida otsisid? *