Uudised

katalaanide rahvuslill

Kutsume loengule, mis tutvustab katalaanide folkloori, 23. novembril kell 17.00

21.11.2023

23. novembril, algusega kell 17.00 saab kirjandusmuuseumi saalis kuulata katalaani teadlase Guillem Castañar Rubio loengut katalaanide folkloorist.

Loengute sari toimub Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristikaosakonna projekti "Keeled ühendavad" raames, mida toetab Integratsiooni Sihtasutus.

 

Järgmised loengud samast sarjast, kus lektorina astub üles Guillem Castañar Rubio toimuvad kirjandusmuuseumi saalis:

  • 7. detsembril tutvustab Guillem katalaanide lingvistilist maailmavaadet.
  • 14. detsembril tuleb  teemaks katalaanide religioon.

Guillem Castañar Rubio (PhD) töötab praegu Tartu Ülikooli Kultuuriteaduste Instituudis. Tema uurimisobjektis on olnud venekeelne huumori ja selle analüüs ning huumori ristkultuuriline analüüs avalikus ruumis.
Ta on teinud uurimistööd meemide ja nende huumorifunktsioonide kohta poliitilises kommunikatsioonis ning nende kasutamist kaasaegsetele sotsiaalsetele küsimustele, eriti keskendudes Eesti venekeelse elanikkonna huumorile avalikus ruumis ja huumorile Venemaal ning Hispaanias.
Alates 2007. aastast on ta töötanud Iberoromaani keelte ja kultuuride spetsialistina mitmes Aasia ja Euroopa ülikoolis, samuti Instituto Cervantes'i Venemaa, Serbia ja Hiina esindustes.

 

Projekti "Keeled ühendavad" põhiülesanne on pöörata tähelepanu kultuuride iseärasustele ja näidata keelte ja kultuuride iseärasusi praktikas, projekti raames toimuvad nii loengud kui kirjanduskohvikud.

 

Loengute ploki raames peavad kultuurieksperdid ja folkloristid Eesti Kirjandusmuuseumist ning kutsutud spetsialistid ettekandeid erinevates keeltes (eesti, ukraina, vene, udmurdi), kus tutvustatakse teiste (vene, ukraina, valgevene, poola, armeenia, tatari, aserbaidžaani, seto, udmurdi, komi jt) kultuuride eripärasid, nt erinevusi igapäevastes ettekujutustes, keelelises maailmapildis, religioonis, pühades ja tähtpäevades, folklooris.

Kas leidsid, mida otsisid? *