Uudised

Helle Maaslieb esitamas oma laudkonna arutelu

Helle Maaslieb esitamas oma laudkonna arutelu

Uudiseid mäluasutuste suveseminarilt

14.09.2022

2022. aasta mäluasutuste suveseminaril 8. ja 9. septembril Pärnus osalesid ka kirjandusmuuseumi töötajad. Tänavu oli teemaks digitaalse kultuuripärandi laiem kasutatavus - digipärandi kasutajani jõudmine ja teenuse disainimine kasutaja järgi. 


Seminar oli mitmes mõttes kasulik - üle pika aja oli võimalik kohtuda mittevirtuaalselt, värskendada kontakte ja arutada, mida oodata tulevikult ja kuidas saada jagu kitsaskohtadest. 


Kahe päeva ettekanded tutvustasid uuemat digikultuuripärandi maastikku - näiteks Rahvusarhiivi filmiarhiivil on valminud ARKAADER (Eesti filmipärandi voogedastusplatvorm) või Blueray tutvustus kultuuripärandi visualiseerimisest kaasaegse tehnoloogia abil. Mitmed teemad on juba varasematelt seminaridelt  tuttavad – käsitleti teksti- ja andmekaeve õiguslikke aspekte või käsikirjalise materjali tekstituvastuse arengut. Viimasel kahel valdkonnal võiks olla kirjandusmuuseumi lähitulevikuga oluline seos. Meie asutuse töötajad seekord küll ise ettekandeid ei pidanud, aga oleme osalenud partnerina projektides, mida seminaril tutvustati, nt KRATT: Automaatne artiklite märksõnastamine või puudutab see otseselt raamatukogude igapäevast töökeskkonda, mida kasutatakse nt Üleriigiline raamatulaenutus.

Täpsema kava leiab siit

Helle Maaslieb