Uudised

Huumoriteemalise konverentsi plakat

18.-21. mail toimub Eesti Kirjandusmuuseumis rahvusvaheline konverents "Laughter and Its Features"

10.05.2023

15. rahvusvaheline teaduskonverents "Laughter and Its Features – On the Nature of Laughter" (Odessa - Tartu) toimub 18.–21. mail Eesti Kirjandusmuuseumi suures saalis (Vanemuise 42) ning Eesti Huumorimuuseumis (Purku, Raplamaa).

 

Konverentsil esinevad plenaarloengutega Władysław Chłopicki (Jagiello ülikool, Poola) ja Anna Krasnikova (Università Cattolica di Milano, Itaalia).

 

Ettekannetega osalevad üle 30 teadlase Eestist, Ukrainast, Saksamaalt, Inglismaalt, Uus-Meremaalt, Venemaalt, Soomest ja mujalt.

Teadlased arutlevad huumori olemuse ja avaldumisvormide üle.

 

Sessioonidel, mis toimuvad Eesti Kirjandusmuuseumi suures saalis 18. ja 19. mail ning veebis 20. mail, osaleb mitmeid tunnustatud Ukraina huumoriuurijaid, kelle kohalolek rikastab mõttevahetusi sõjahuumori teemal: mille üle tohib nalja teha, mis on huumori eksistentsiaalne väärtus, kus on piir huumori ja solvangu vahel?

 

Lisaks ettekannetele toimub konverentsi raames kolm ümarlauda, kus tuleb vaatluse alla iroonia ja protesti vahekord, eesti huumori eripära ning huumori psühholoogilised aspektid eksistentsiaalse kriisi kontekstis.

 

Konverentsi viimane päev, 21. mai, toimub Eesti Huumorimuuseumis Raplamaal Purkus, kus konverentsi delegaadid tutvuvad Eesti huumori ajalooga ning saavad osa võtta karikatuuri joonistamise töötoast.

 

Konverentsi programm on kättesaadav siit: >>>

 

Olete teretulnud konverentsile; registreerumine SIIN.

 

Konverentsi fotogalerii on leitav siit >>>

 

Konverentsi toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kultuurkapital.

Kas leidsid, mida otsisid? *