Uudised

Rukkilill on nii Eesti kui ka Valgevene rahvuslill

Rukkilill on nii Eesti kui ka Valgevene rahvuslill.

Toimub eesti ja valgevene teadlaste ühisseminar „Misssion possible V“

09.10.2020

Kolmapäeval, 14. oktoobril algusega 9.30 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi ja Valgevene Rahvusliku Teaduste Akadeemia Valgevene Kultuuri, Keele ja Kirjanduse Uurimise Keskuse venekeelne veebiseminar „Mission possible V: kohanemisviisid, ümberkujundamised ja rahvakultuuri põhiaspektid“.

Ühe seminari korraldaja Anastasiya Fiadotava sõnul on folkloor sügavalt seotud igapäevaeluga ja kajastab kiiresti kõiki muutusi sotsiaalses, poliitilises, majanduslikus ja kultuurilises sfääris. „Kuigi need muutused võivad olla peened ja vähem märgatavad kui sündmused, mis neid stimuleerivad, on folkloori adaptiivne strateegia meie ühiskonna toimimise mõistmiseks rohujuure tasandil ülioluline.“ 

Seminari ettekannetes käsitletakse nii hiljutisi nähtusi kui ka Eesti, Valgevene ja maailma folkloori põhiaspekte. Seminari üks olulisi eesmärke on toetada humanitaarteaduste infovahetust ja Valgevene kolleege sel raskel ajal. 

Tegemist on viienda ühisseminariga sarjast “Mission possible”, mille korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond koos oma partneritega Valgevene Rahvusliku Teaduste Akadeemia Valgevene Kultuuri, Keele ja Kirjanduse Uurimise Keskusest. Seminaril osalevad folkloristid, etnoloogid ja meedia-uurijad Valgevenest ja Eestist.

Seminari ajakava vaata siit.
Seminaril osalemiseks kasutage juuresolevat veebilinki.

Seminari toetavad projektid “Folkloori usundilised ja narratiivsed aspektid” (EKM 8-20/2/3) ja Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus, TK 145).

Lisainfo:
Anastasiya Fiadotava, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna nooremteadur, anastasiya.fiadotava@folklore.ee
Mare Kõiva, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhataja, mare@folklore.ee