Noorte teaduskooli oodatakse kõiki humanitaarteadustest huvitatud gümnaasiumiõpilasi, aga ka põhikooli viimaste klasside õppureid ning esimeste kursuste tudengeid.
Noorte teaduskooli eesmärgiks on suurendada teadmishimuliste noorte huvi humanitaarteaduste vastu. Ühe- ja kahepäevastel kokkusaamistel tutvutakse erinevate humanitaar- ja naabererialade teadlaste ja nende teadusteemadega, õpitakse, kuidas koostada teadustööd, kuid räägitakse ka osavõtjate endi huvialadest ja tegemistest. Olulisel kohal on nii sarnaste huvidega noorte kui noorte ja teadlaste omavahelise suhtlusvõimaluse loomine.
Noorte teadusring tegutseb kirjandusmuuseumis alates 2022. aastast. Kokku saadakse koolivaheaegadel, sealhulgas on toimunud kahepäevane suvekool. Aruteludel käsitletavad teemad valitakse nii, et need täiendaks kooliprogrammi, samas oleksid ühiskonnas ja teaduses tulipunktis ning kõnetaks noori.
Moodustatud on meililist, millega saab soovi korral liituda. Osalejatele makstakse sõidukulud ja pakutakse kerget einet.
Ettevõtmise algatasid EKM juhtivteadur Mare Kõiva ning personalijuht-kirjandusteadlane Krista Ojasaar.
Lähem info: Astrid Tuisk, astrid.tuisk@kirmus.ee, tel: 7377731
|
|
TULEKUL:
2024. aasta suvel saavad soovijad osaleda rahvaluulekogumise välitöödel Tarvastu ja Helme kihelkonnas 12.-16. augustil. Täpsem info: astrid.tuisk@kirmus.ee
OLNUD:
- Noorte humanitaariahuviliste aruteluring 26.04 kell 12.00-14.00 Eesti Kirjandusmuuseumi IV korruse seminariruumis.
Koos TÜ kaasprofessor Anu Raudsepaga arutleme teemal: "Eestlaste püüded pääseda *raudse eesriide* tagant Läände ühe perekonna näitel: erakirjad ja KGB dokumendid 1960-1990."
- 1. märtsil kell 12.00 toimub aruteluring "Kohalik identiteet: markerid ja piirid". Külla tuleb Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudi kaasprofessor Elo-Hanna Seljamaa.
Osalejad võiksid mõelda olulistele paikadele oma elus. Milliseid neist pead endale oluliseks, miks ja milles see väljendub? Kas on kogemusi, et soovid mõnda kohta kuuluda, aga see ei õnnestu? Mis võiksid olla selle põhjused? Liituda saab ka veebis, MS Teamsi kaudu.
- 5. jaanuaril kell 12.00 kutsume humanitaariahuvilisi noori Eesti Kirjandusmuuseumi aruteluringi.
Seekord uurime, millega tegelevad Eesti kvääriajaloolased ning keskendume soo- ja seksuaalvähemuste uurimisele. Ümarlauavestlust veavad filosoofiadoktorid Rebeka Põldsam ja Andreas Kalkun.
Eelnevalt palume tutvuda vähemalt ühe artikliga raamatust „Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20. sajandi Eestist“ ning kirjutada üles, mis mõtteid ja küsimusi see tekitas.
- Eesti Kirjandusmuuseum kutsub taas kokku humanitaarainetest huvituvaid noori.
ühepäevases Noorte Teaduskoolis 18. augustil kell 11.30–16.30 tutvutakse erinevate humanitaar- ja naabererialade teadlaste tegemistega, seekord saab muuhulgas kaasa mõelda Eesti Kirjandusmuuseumi emeeritus Aado Lintropiga, kes kõneleb teemal „Šamanismist neošamanismini“ ning kirjandusteadlane Sirje Olesk räägib nõukogudeaegsest kirjandusest.
Olulisel kohal on noorte endi tulevikuplaanid ja teadusega seotud huvid, nii istutakse kokkusaamise raames vestlusringis ning lõpetuseks peetakse maha lõbus ja inspireeriv majatutvustusmäng.
Vt ka sündmust FBs: https://fb.me/e/38lLKtEHo
Eliisabeti ja Aurelia intervjuu „Elmari“ raadios: http://bitly.ws/S7aa